TOP 5 chýb prečo LED pásik nesvieti správne (WLED)
1.) LED pásik sa pripája zo zadnej strany:
Adresovateľné LED pásiky majú smer toku dát označený malými šípkami na pásiku. Dátová linka musí byť pripojená zo strany, kde začína šípka ⇒ Smer LED pásika. "Din" (DATA In) označuje vstupný signál a "Do" (DATA Out) výstupný signál.
2.) Je nastavené nesprávne GPIO:
Skontrolujte v nastaveniach aplikácie WLED, či je ako výstup dát nastavené správne číslo GPIO. Pre riadiace jednotky ESP32 WLED ♫ , ESP32 WLED-N ♫ , ESP32 WLED-N to bude port GPIO16 alebo GPIO2 a pre riadiacu jednotu ESP8266 WLED to bude port GPIO2 alebo GPIO1. Pre ESP32 WLED Athom ♫ to bude port GPIO18 (DATA1) alebo GPIO17 (DATA2). Pre ESP8266 WLED Athom to bude port GPIO1. Pre ESP32-C3 WLED Athom slim to bude port GPIO10.
3.) Zlá hodnota obmedzovača prúdu:
LED pásik s väčším počtom lediek je pripojený a nakonfigurovaný, ale obmedzovač prúdu je stále na predvolenej hodnote (850 mA). To má často za následok, že LED diódy buď zostanú tmavé, alebo krátko zablikajú, keď sa farba zmení, a potom okamžite zhasnú alebo sa rozsvietia veľmi slabo. Skontrolujte a v prípade potreby opravte hodnotu v časti nastaveniach LED Preferences: Brightness Limiter Settings.
4.) Je nastavený nesprávny typ LED:
Správny typ LED a správna sekvencia farieb (RGB, BGR atď.) musia byť nastavené v preferenciách WLED. Skontrolujte, či sú tieto nastavenia správne. Musíte poznať typ LED, alebo môžete jednoducho vyskúšať poradie farieb, aby ste zistili, ktorá je tá správna.
5.) Zapojenie je zlé:
Zapojenie musí byť vykonané dôkladne. Je potrebné vyhnúť sa uvoľneným kontaktom, studeným spájkovaným spojom a podobným chybám. Pozor aj na správne dimenzovanie vodičov – príliš tenké káble môžu spôsobiť nielen výrazný pokles napätia, ale aj prehriatie a v krajnom prípade až požiar! Ak sa používajú viaceré napájacie zdroje (napr. samostatný pre SPI ovládač a samostatný pre LED pásik), musí byť ich spoločná zem (GND) prepojená. Nikdy však nespájajte ich kladné póly (V+) dohromady!